EZS – ELEKTRONICKÉ ZABEZPEČOVACÍ SYSTÉMY

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

  Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) začínají být v dnešní době téměř standardním zařízením montovaným nejen u novostaveb, ale i u starších bytů, rodinných domů, skladů a areálů. Hlavním důvodem pořízení není jen vyšší kriminalita a s tím i spjatý pocit bezpečí, ale také nižší náklady na pořízení těchto systémů.

  Systém EZS je soubor čidel, tísňových hlásičů, ústředen, prostředků poplachové signalizace, přenosových zařízení, zapisovacích a ovládacích zařízení, jejichž prostřednictvím je opticky nebo akusticky signalizováno na určeném místě narušení střeženého objektu nebo prostoru.
V anglicky psané literatuře a nově i v českých normách se můžete setkat se zkratkou I&HAS (Intruder and Hold-up Alarm System – volně přeloženo: poplachový systém pro detekci vniknutí a přepadení).

   

  Stupně zabezpečení

  Výběr systému EZS je úzce spjat se stupněm zabezpečení. V podstatě stupeň zabezpečení nám udává, jaký systém bude nainstalován. Tuto informaci je nutné znát ještě před samotným výběrem systému. Existují čtyři stupně zabezpečení, které jsou dané normou ČSN EN 50131-1:

  Stupeň 1: Nízké riziko – vetřelec nebo lupič má malou znalost systému EZS, má k dispozici omezený sortiment snadno dostupných nástrojů.

  Stupeň 2: Nízké až střední riziko – vetřelec nebo lupič má omezené znalosti systémů EZS a používají běžného nářadí a přenosných nástrojů.

  Stupeň 3: Střední až vysoké riziko – vetřelec nebo lupič jsou obeznámeni se systémy EZS a mají rozsáhlý sortiment nástrojů a přenosných elektronických zařízení.

  Stupeň 4: Vysoké riziko – používá se, má-li zabezpečení prioritu před všemi ostatními hledisky. Předpokládá se, že vetřelec nebo lupič jsou schopni nebo mají možnost zpracovat podrobný plán vniknutí a mají kompletní sortiment zařízení včetně prostředků pro náhradu rozhodujících komponentů systému EZS.

  U stupně 3 a 4 musí být detektory vybavený funkcí maskování pro detekci zakrytí. U stupně 4 musí být vybaveny prostředky pro detekci podstatného snížení specifikovaného dosahu.

   

  Preferujeme především systémy Společnosti Paradox,  pochází z Kanady a byla založena již v roce 1989. Od prvních krůčků až do současnosti se ze společnosti Paradox stal jeden z nejvýznamnějších hráčů na poli zabezpečovacích zařízení. Výrobky této značky se vyvážejí do více než 100 zemí světa, a to včetně České republiky, kde se rovněž těší veliké oblibě.

  Společnost Paradox staví především na promyšleném vývoji a produkci nových technologií, díky čemuž získává náskok nejenom před konkurencí, ale také před všemi fígly kriminálních živlů. Na základě své strategie Paradox přináší dlouhodobě na trh ty nejnovější technologické novinky ve sféře bezpečnostních zařízení, systémů a dalšího příslušenství. Díky tomu představují elektronické zabezpečovací systémy Paradox komplexní a inovativní ochranu té nejvyšší kvality.

  • Nabízíme návrh a instalaci zabezpečovacího systému do vybraného objektu.
  • Monitorovací systémy jsou propojené službou PCO (pult centrální ochrany).
  • Vytváříme kompromis mezi účelností a cenou zabezpečení.
  • Odjeďte si užít dovolenou v klidu a bez obav!
  • Nedávejte příležitost zlodějům!

   

  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
POPTAT SLUŽBU KONTAKTY